ZASILANIE REZERWOWE
Budynki jednorodzinne, bloki mieszkalne, budynki firm uzależnione są od ciągłości dostaw energii elektrycznej. Nie tylko w kontekście oświetlenia czy użytkowania sprzętu radiowo-telewizyjnego. Każdy budynek powinien posiadać zasilanie rezerwowe, a szczególnie posiadający zautomatyzowane działanie. Wyobraźmy sobie bowiem próbę wyjazdu z posesji wyposażonej w napęd elektryczny w obliczu srogiego mrozu, który uniemożliwia odblokowanie mechaniczne rygla.
Groźniejszą sytuacją jest pozostawienie bez cyrkulacji czynnika roboczego kotła centralnego ogrzewania z obiegiem zamkniętym. Skutkuje to na pewno brakiem ogrzewania gdyż ciecz tłoczona jest przez pompę elektryczną, a w skrajnym przypadku eksplozją i zniszczeniem pieca nierzadko wartego kilkanaście tysięcy złotych. Podobna sytuacja może mieć miejsce w przypadku kominków w tak zwanym „płaszczem wodnym”.
Zastosowanie układu zasilania awaryjnego eliminuje problem, umożliwiając egzystowanie w sytuacji awaryjnej i spokojne oczekiwanie na usunięcie awarii. Jesteśmy w stanie zaprojektować takie zasilanie rezerwowe w wielu wariantach, dostosowane do specyfiki obiektu. Możemy wykonać prosty zasilacz typu UPS, lub skomplikowany układ ze spalinowym agregatem prądotwórczym z pełną automatyką.
Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu na etapie projektu czy wykonawstwa instalacji elektrycznej gdyż odpowiednie wyselekcjonowanie obwodów, dostosowania rozdzielni, może nie tylko uchronić od zniszczenia cennych sprzętów, ale i dać komfort. Można bowiem zasilić z tego źródła wyznaczone punkty świetlne, gniazda, czy urządzenia dostępu jak bramy, rolety, napędy.
Większość sytuacji można przewidzieć, gdy wiadomo na co należy zwrócić uwagę. W tym celu zapraszamy do współpracy i kontaktu z naszym inżynierem.